All posts by admin

ETKİNLİK İPTALİ DUYURUSU!!!

ETKİNLİK İPTALİ DUYURUSU!!!
01-09 Ekim 2022 günlerinde Mersin Cumhuriyet Meydanında yapılacak ve Tahtacilar Dernegimizin’de katılacağı 4. Mersin Kültür Festivali ilimizde yaşanan terör saldirisinda şehit olan kahraman polisimiz Sedat Gezer’e saygı amacıyla ertelenmişti ve ekim ayı içerisinde bir tarihte tekrar planlanacağı söyleniyordu. Ancak tertip komitesinden biraz önce gelen bilgiye göre; Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesiyle yapılan görüşmelerde önümüzdeki günler için Mersin etkinlik programlarının çok dolu olduğu ve yeni bir etkinlik tarihi verilemeyeceği belirtilmiştir. Dolayısıyla bu sene 4. Mersin Kültür Festivali yapılamayacaktır.

DUYURU!!!

DUYURU!!!
01-09 Ekim 2022 günlerinde Mersin Cumhuriyet Meydanında yapılacak ve Tahtacilar Dernegimizin’de katılacağı 4. Mersin Kültür Festivali ilimizde yaşanan terör saldirisinda şehit olan kahraman polisimiz Sedat Gezer’e saygı amacıyla ertelenmiştir.

4. Mersin Kültür Festivali 06 Ekim 2022 Tahtacılar Gecesi Olacak.

4. MERSIN KULTUR FESTIVALI 01-09 EKIM 2022 GUNLERINDE MERSIN CUMHURIYET MEYDANINDA YAPILACAK.
“Biz Mersin’iz Mersin Türkiye’dir” sloganıyla yapılacak etkinliğe ilimizde bulunan çok sayıda yöre, kültür ve hemşehri derneğinin yani sıra Tahtacilar Dernegimiz de katılacak. Derneklerin yörelerine özgü lezzetlerini ve folklorik özelliklerini sergileyecekleri festival farklı kultur ve geleneklerin buluşmasına ve kaynasmasina sahne olacak.
06 EKIM 2022 PERSEMBE SAAT 20:30 – 23:00 TAHTACILAR GECESI OLACAK.
Dernek başkanımız Sami Akgün’ūn açılış konusmasinin ardından Aşık Esrari sazı ve sözüyle bizimle olacak. Sonrasinda Tarsuslu sanatçımız Tamer Talipoglu’nu dinleyeceğiz ve ardından Camalan Köyü Semah ve Mengi Gurubumuzun davul zurna eşliğinde Mengi ve Halay gösterisi olacaktır. Tahtaci ozanimiz Gul Mutlu konseri ve hepimizin birlikte donecegimiz Mengi’yle devam edeceğiz.
DERNEK STANDIMIZ 9 GUN BOYUNCA ACIK OLACAK.
Standımızda küçük bir tahtaci tarihi müzesini görebilecek ve bizleri yansıtan tahtadan yapılmış el sanatları ürünlerini ve geleneksel yemeğimiz aşureyi bulabileceksiniz. Ayrıca dernegimizin danışma kurulu üyesi Kemal Akgün’ūn Alevilik (geçmişi, yaşamı, inanci) kitabını da bulacaksınız.
“SU KARSI YAYLADA GOC KATAR KATAR, BIR GUZEL SEVDASI GOZUMDE TUTER
BU AYRILIK BIZE OLUMDEN BETER, GECTI DOST KERVANI EYLEME BENI” Pir Sultan Abdal
06 EKIM 2022 PERSEMBE SAAT 20:30 MERSIN CUMHURIYET MEYDANINDA BULUSUYORUZ.
TAHTACILAR DERNEGI. BILGI 0532 2427480 www.tahtacilar.orgmersin kültür

TAHTACILAR DERNEĞİ OLAGAN GENEL KURULU

TAHTACILAR DERNEĞİ OLAGAN GENEL KURULU

Derneğimizin olağan genel kurul toplantısının aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 28.05.2022 tarihinde Saat 19:00 Halkkent mah. 95018 sok No:1/A Toroslar adresindeki Toroslar Cemevi salonunda yapılmasına Çoğunluk sağlanamadığı taktirde aynı gündem maddelerini görüşmek üzere 04.06.2022 tarihinde aynı adres ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verilmiştir.
GÜNDEM
1- Açılış ve yoklama
2- Divan kurulunun seçilmesi.
3- Yönetim ve Denetim kurulu faaliyet raporlarının okunması, görüşülmesi ve ibrası.
4- Derneğin yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin seçilmesi.
5- Dilek ve Temenniler
6- Kapanış

3. MERSİN KÜLTÜR FESTİVALİ YAPILDI.

3. Mersin Kültür Festivali 01 – 06 Ekim 2021 tarihlerinde Mersin Galatasaray meydanında yapıldı. İlimizdeki bir çok derneğin yanı sıra Tahtacılar derneğimiz de katılımcılar arasındaydı. Derneklerin yörelerine özgü lezzetlerini ve folklorik özelliklerini sergiledikleri festival farklı kültür ve geleneklerin buluşmasına ve kaynaşmasına sahne oldu.

TAHTACILAR DERNEĞİ OLAGAN GENEL KURULU

TAHTACILAR DERNEĞİ OLAGAN GENEL KURULU

Derneğimizin olağan genel kurul toplantısının aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 30.05.2020 tarihinde Saat 19:00 Halkkent mah. 95018 sok No:1/A Toroslar adresindeki Toroslar Cemevi salonunda yapılmasına Çoğunluk sağlanamadığı taktirde aynı gündem maddelerini görüşmek üzere 06.06.2020 tarihinde aynı adres ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılmasına karar verilmiştir.

TAHTACILAR DERNEĞİ GENEL KURULU GÜNDEMİ

1- Açılış ve yoklama
2- Divan kurulunun seçilmesi.
3- Yönetim ve Denetim kurulu faaliyet raporlarının okunması, görüşülmesi ve ibrası.
4- Derneğin yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin seçilmesi.
5- Dilek ve Temenniler
6- Kapanış