4. Mersin Kültür Festivali 06 Ekim 2022 Tahtacılar Gecesi Olacak.

4. MERSIN KULTUR FESTIVALI 01-09 EKIM 2022 GUNLERINDE MERSIN CUMHURIYET MEYDANINDA YAPILACAK.
“Biz Mersin’iz Mersin Türkiye’dir” sloganıyla yapılacak etkinliğe ilimizde bulunan çok sayıda yöre, kültür ve hemşehri derneğinin yani sıra Tahtacilar Dernegimiz de katılacak. Derneklerin yörelerine özgü lezzetlerini ve folklorik özelliklerini sergileyecekleri festival farklı kultur ve geleneklerin buluşmasına ve kaynasmasina sahne olacak.
06 EKIM 2022 PERSEMBE SAAT 20:30 – 23:00 TAHTACILAR GECESI OLACAK.
Dernek başkanımız Sami Akgün’ūn açılış konusmasinin ardından Aşık Esrari sazı ve sözüyle bizimle olacak. Sonrasinda Tarsuslu sanatçımız Tamer Talipoglu’nu dinleyeceğiz ve ardından Camalan Köyü Semah ve Mengi Gurubumuzun davul zurna eşliğinde Mengi ve Halay gösterisi olacaktır. Tahtaci ozanimiz Gul Mutlu konseri ve hepimizin birlikte donecegimiz Mengi’yle devam edeceğiz.
DERNEK STANDIMIZ 9 GUN BOYUNCA ACIK OLACAK.
Standımızda küçük bir tahtaci tarihi müzesini görebilecek ve bizleri yansıtan tahtadan yapılmış el sanatları ürünlerini ve geleneksel yemeğimiz aşureyi bulabileceksiniz. Ayrıca dernegimizin danışma kurulu üyesi Kemal Akgün’ūn Alevilik (geçmişi, yaşamı, inanci) kitabını da bulacaksınız.
“SU KARSI YAYLADA GOC KATAR KATAR, BIR GUZEL SEVDASI GOZUMDE TUTER
BU AYRILIK BIZE OLUMDEN BETER, GECTI DOST KERVANI EYLEME BENI” Pir Sultan Abdal
06 EKIM 2022 PERSEMBE SAAT 20:30 MERSIN CUMHURIYET MEYDANINDA BULUSUYORUZ.
TAHTACILAR DERNEGI. BILGI 0532 2427480 www.tahtacilar.orgmersin kültür

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>